25 Lutego 2020

Jak założyć konto w ChronPESEL.pl?

Udostępnij:
Kiedy zaczynamy zdawać sobie sprawę z czyhającego na nas zagrożenia, a w związku z tym chcemy podjąć działania prewencyjne, zależy nam na szybkim i sprawnym działaniu.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy/marketingowy i ma na celu zachęcenie do nabycia usług Chroń PESEL świadczonych przez Kaczmarski Group sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów, tj. KRD BIG S.A. oraz TU Europa S.A. Materiał ten nie ma charakteru doradczego i nie powinien stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakichkolwiek decyzji. Rekomendowane jest zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami świadczenia usług Chroń PESEL, określonymi w odpowiednich Regulaminach, Ogólnych Warunkach, Warunkach ubezpieczenia oraz Cennikach (dostępnych na stronach internetowych chronpesel.pl).W takich sytuacjach czas działania jest często elementem kluczowym. Jako twórcy ChronPESEL.pl  doskonale zdajemy sobie z tego sprawę.

Dlatego konto w naszym serwisie możesz założyć w kilka minut, całkowicie online – bez wychodzenia z domu i dokładnie wtedy, kiedy chcesz.

Jak założyć konto w serwisie Chroń PESEL?

Kiedy zaczynamy zdawać sobie sprawę z czyhającego na nas zagrożenia, a w związku z tym chcemy podjąć działania prewencyjne, zależy nam na szybkim i sprawnym działaniu. Monitorowanie aktywności naszego numeru PESEL jest jedną z najskuteczniejszych sposobów na to, żeby na bieżąco wiedzieć, kto i w jaki sposób próbował go wykorzystać.

Dlaczego chronimy PESEL?

PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) jest identyfikatorem osobistym, który jest przypisywany każdej osobie mieszkającej w Polsce. Składa się z 11 cyfr i zawiera takie informacje jak: data urodzenia, płeć, numer serii i numer kontrolny.

Jeśli nie jest odpowiednio chroniony, może być wykorzystany przez różnego rodzaju oszustów do kradzieży tożsamości, wyłudzenia pieniędzy lub innych nielegalnych działań, które mogą zagrażać prywatności i bezpieczeństwu osób, których PESEL jest dotyczy.

Z tego względu każdy z nas powinien podejmować działania zmierzające do ochrony naszego numeru PESEL. W innym wypadku możemy narazić się na negatywne konsekwencje.

Jak zabezpieczyć PESEL przed kredytem?

Ochronę numeru PESEL gwarantuje polskie prawo, które zabrania udostępniania go przez osoby nieuprawnione. W myśl przepisów tylko określone podmioty mogą w konkretnych sytuacjach wymagać od nas podania numeru PESEL w celu weryfikacji danych osobowych. Są to na przykład urzędy skarbowe, urzędy stanu cywilnego, szpitale, czy banki.

Niestety nie brakuje oszustów próbujących wyłudzić nasze dane po to, żeby wykorzystać je potem np. do zaciągnięcia zobowiązań finansowych, z których spłatą będziemy się musieli następnie zmagać. Zdarza się również, że sami przez nieuwagę lub brak podstawowej wiedzy, udostępniamy innym nasz PESEL.

Pamiętając o zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa, musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystko zależy od nas. Nasze dane osobowe są aktualnie w tak wielu miejscach, że nie jesteśmy w stanie nad nimi zapanować. Dodatkowo nie mamy żadnego wpływu na to, w jaki sposób zabezpiecza je firma lub instytucja, której powierzyliśmy nasz numer PESEL.

W związku z tym konieczne jest podjęcie dodatkowych działań, które zwiększą bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Chcesz je chronić i zabezpieczyć przed potencjalnym zagrożeniem? Sprawdź jak założyć konto w serwisie ChronPESEL.pl.

Jak stworzyć konto w serwisie ChronPESEL.pl?

Usługę ChronPESEL.pl można aktywować na stronie www.chronpesel.pl. Zanim to zrobimy, warto zapoznać się z możliwymi do wyboru pakietami. W zależności od tego, na który się zdecydujemy, będziemy mogli skorzystać nie tylko z otrzymywanych w czasie rzeczywistym powiadomień dotyczących sprawdzania naszego numeru PESEL w bazie KRD BIG SA, ale uruchomimy także monitoring naszych danych w Internecie oraz zapewnimy sobie wsparcie w ramach usługi asysty prawnej.

Jak otworzyć konto ChronPESEL.pl?

Żeby założyć konto w serwisie ChronPESEL.pl, wystarczy zaraz po wejściu na stronę kliknij w przycisk „Wybierz pakiet” i po wybraniu tego, który najbardziej będzie odpowiadać naszym potrzebom postępować wedle dalszych instrukcji. Proces można rozpocząć także od kliknięcia w „Zaloguj się” w prawym górnym rogu witryny, a następnie trzeba wybrać opcję „Załóż konto”.

Jakie możliwości daje ChronPESEL pl?

W zależności od wybranego pakietu (mamy do wyboru trzy(, dostaniemy nie tylko możliwość otrzymywania powiadomień o możliwym wyłudzeniu na nasze dane lub założenia firmy na nie, ale także będziemy mogli uruchomić monitoring naszych danych w Internecie oraz skorzystać ze wsparcia w postaci dokumentów i porad w ramach asysty prawnej.

Ci, którzy zdecydują się pakiet 3 poziomu, w przypadku wyłudzenia będą mogli skorzystać także ze zwrotu kosztów obsługi prawnej, np. kosztów wynajęcie prawnika.

ChronPESEL.pl – wybór pakietu

Założenie konta jest bardzo proste. Możesz to zrobić maksymalnie w trzech krokach. Jeśli zdecydujesz się na pakiet, który zawiera usługę asysty prawnej oraz ubezpieczenie dokumentów, konieczne będzie podanie adresu e-mailowego. To konieczne, żeby przesłać Ci wszystkie potrzebne informacje na temat wybranych usług.

Stworzenie konta ChronPESEL.pl

Kolejnym krokiem będzie stworzenie konta. W tym celu serwis poprosi o podanie danych użytkownika. Konieczne będzie także wpisanie numeru PESEL jako loginu oraz podanie odpowiednio silnego hasła, za pomocą którego będziemy logować się do Panelu Klienta. To konieczne, żeby właściwie zadbać o bezpieczeństwo naszych danych.

Akceptacja zgód oraz potwierdzenie prawidłowości wprowadzonych danych

Po wypełnieniu potrzebnych danych do aktywacji wybranego pakietu ChronPESEL.pl konieczne będzie jeszcze zaakceptowanie wszystkich obowiązkowych zgód w tym m.in. regulaminów usług. Ostatnią rzeczą, jaką na tym etapie trzeba jeszcze zrobić, to potwierdzenie, że wszystkie informacje są prawdziwe. Będzie to potrzebne do weryfikacji przy potwierdzeniu naszej tożsamości.

Aktywacja konta ChronPESEL.pl – potwierdzenie tożsamości

Po utworzeniu konta konieczne będzie jeszcze potwierdzenie tożsamości. Można to zrobić na dwa sposoby – wykonując przelew weryfikacyjny lub dodają w Panelu Klienta skan swojego dowodu osobistego.

Jeśli zdecydowaliśmy się na metodę przelewu weryfikacyjnego, powinniśmy postępować według instrukcji – wypełnić wszystkie niezbędne dane, wybrać ikonę swojego banku i dokonać płatności. W przypadku, w którym wybraliśmy drugą metodę, należy wgrać odpowiednie pliki graficzne w Panelu Klienta. Po wszystkim powinniśmy otrzymać e-mail z wiadomością o udanym zweryfikowaniu tożsamości. Od teraz możemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje serwis ChronPESEL.pl.

Na początku każdego miesiąca, niezależnie od tego, czy w międzyczasie dojdzie do jakiś niepożądanych wydarzeń, otrzymamy dokładny raport zawierający informacje na temat aktywności naszego numeru PESEL. Dzięki temu, mamy pewność, że monitoring działa w każdej sytuacji. Oprócz usług wchodzących w skład wybranego pakietu, do dyspozycji otrzymamy także infolinię dla klientów, na której zawsze czekać będą chętni do pomocy doradcy.

Gratulacje, właśnie wykonaliśmy ważny krok na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa naszych danych osobowych!

CHCESZ MIEĆ TĘ WIEDZĘ ZAWSZE PRZY SOBIE?

Pobierz instrukcję

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy/marketingowy i ma na celu zachęcenie do nabycia usług Chroń PESEL świadczonych przez Kaczmarski Group Sp. J. oraz jej partnerów, tj. KRD BIG S.A. oraz TU Europa S.A. Materiał ten nie ma charakteru konsultingowego i nie powinien stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakichkolwiek decyzji. Rekomendowane jest zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami świadczenia usług Chroń PESEL, określonymi w odpowiednich Regulaminach, Ogólnych Warunkach, Warunkach ubezpieczenia oraz Cennikach (dostępnych na stronach internetowych chronpesel.pl).
Wróć