27 Lipca 2022

Jak Polacy wpadają w sieci

Udostępnij:
„Młodzi obywatele naszego kraju nie tylko nie dbają o poufność danych osobowych, ale też robią w sieci takie rzeczy, od których jeżą się włosy na głowach fachowcom od internetowego bezpieczeństwa.” - pisze Gazeta Wyborcza powołując się na raport serwisu ChronPESEL.pl.

Na co należy uważać?

„– Udostępniając nasze dane osobowe w różnych serwisach lub podczas wakacji, powinniśmy zawsze zwracać uwagę na to, czy zakres wymaganych danych jest adekwatny do ich zastosowania. Zdarza się, że administrator bazy danych prosi o podanie informacji, które nie są potrzebne, np. w przypadku zakupów w sklepie internetowym. Dlatego należy ostrożnie reagować na takie przypadki. Sytuacja, w której ktoś wymaga od nas podania szczegółowych danych bez uzasadnienia, powinna wzbudzić naszą podejrzliwość. Oznacza to bowiem, że albo mamy do czynienia z kimś niekompetentnym i nie warto z nim współpracować, albo trafiliśmy na oszustów, którzy chcą wyłudzić nasze dane osobowe – ostrzega Bartłomiej Drozd, ekspert serwisu ChronPESEL.pl.”

CZYTAJ WIĘCEJ: https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,28723985,polacy-w-sieci-starsi-sa-ostrozni-mlodsi-lekcewaza-zasady.html?disableRedirects=true#wyborcza-has-paylock
Wróć do informacji z mediów