10 Marca 2019

Sfałszowała dowód i zaciągnęła kredyt

Udostępnij:
36-letnia mieszkanka Jawora poświadczyła nieprawdę przy wyrabianiu dowodu osobistego, a następnie wzięła pożyczkę, której nie zamierzała spłacić. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do nawet 8 lat pozbawiania wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji V w Wałbrzychu ustalili, że w kwietniu 2018 r. 36-letnia mieszkanka Jawora złożyła w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu wniosek o wyrobienie dowodu osobistego. Nie podała jednak swoich danych osobowych, tylko swojej szwagierki mieszkającej w Wałbrzychu. Kobieta do wniosku dołączyła swoje zdjęcie i pisemne oświadczenie, iż wcześniej wydany dokument zgubiła.

– 36-latka z fałszywym dokumentem udała się do jednego z parabanków i wzięła pożyczkę w kwocie 3,2 tys. zł, której nie zamierzała spłacić – mówi sierż. szt. Marcin Świeży, rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji. – Mieszkanka Jawora odpowie przed sądem za złożenie fałszywego oświadczenia, podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie, użycie podrobionego dokumentu oraz oszustwo. Podczas przesłuchania podejrzana przyznała się do popełnienia wszystkich czynów. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: Artur Szałkowski artur.szalkowski@gazeta.wroc.pl
http://walbrzych.naszemiasto.pl/tag/panorama-walbrzyska.html

Wróć do aktualności